AUTOR
Miloš Felix
15
.
5
.
2024
|

Zachraň oběd podporujeme, protože sdílíme nadšení a energii pro dobrou věc, říká CEO Etnetera Flow

Etnetera Flow v rámci svých aktivit pomáhá s vývojem mobilní aplikace propojující dárce a příjemce jídla, které by se jinak vyhodilo. Při příležitosti uvedení aplikace na trh se manžerka projektu Zachraň oběd Denisa Rybářová vyzpovídala našeho CEO Miloše Felixe.

Kdo je Etnetera Flow a jaké jsou její hlavní činnosti? 

Etnetera Flow je přední technologická společnost specializující se na vývoj mobilních aplikací a tvorbu pokročilých designů. Mezi naše nejznámější realizace patří například aplikace ČSOB Smart, která poskytuje moderní bankovní služby, aplikace Košík.cz pro pohodlné online nakupování potravin, nebo aplikace MyŠKODA zaměřená na e-mobilitu.

Odkud se vzal impuls pro CSR aktivity u vás ve společnosti?

Impuls pramení z naší firemní kultury, postavené na třech základních pilířích: vzájemném respektu, otevřené komunikaci a osobní odpovědnosti. Tyto hodnoty z velké částí ovlivňují naše rozhodování a chování v každodenním životě. A podobně jak tomu bylo v minulosti, kdy jsme startovali projekt mobilní akademie pro mladé talenty, i tentokrát nás k myšlence "dělání dobra” inspiroval tým.

Osobně mám velkou radost, že nám úspěchy v komerčních projektech otevírají dveře k možnostem věnovat část naší kapacity a know-how nekomerčním CSR projektům, které mají pro nás a naši komunitu význam. Jsem přesvědčen, že zodpovědnost vůči společnosti a životnímu prostředí by měla být nedílnou součástí každého podnikání.

"Projekt byl spuštěn 16.3.2022, kdy bylo v prvním týdnu převezeno do ubytoven pro uprchlíky 221 porcí zbylého jídla.”

Jak jste se dozvěděli o neziskovce Zachraň jídlo?

Po předání jednoho velkého projektu jsme nějakou dobu měli volnější kapacity, o které jsem rozhodně nechtěl přijít. Proto věnovat více energie do sociálně prospěšného projektu byla pro nás v této situaci jasná volba.

Myslím, že Zachraň oběd v té době měli první výročí a my zaznamenali tuto iniciativu v médiích. Sídlíme kousek od sebe v Holešovicích, a tak slovo dalo slovo, a my se po diskuzich s týmem rozhodli tuto iniciativu podpořit. 

“Nyní se průměrně zachrání kolem 126 porcí jídla denně.”

Co vás na projektu Zachraň oběd oslovilo natolik, že jste se rozhodli pomáhat právě tomuto projektu?

Již první setkání se Zachraň jídlo pro nás bylo velmi inspirativní. Krom energie a nadšení týmu, podobného tomu u nás ve Flow, nás všechny oslovil nápad podílet se na appce propojující dárce a příjemce jídla, které by se jinak vyhodilo. Šetří se napříč celým řetězcem od surovin, přes energie a lidskou práci, až k závěrečné třešničce, což je pomoc lidem v tíživé situaci. Z mého pohledu tato iniciativa hezky propojuje naše hodnoty a vztah k jídlu v týmu. 

Zároveň nám dává smysl společný cíl, vytvořit jednoduchou a uživatelsky přívětivou aplikaci, která přitáhne do systému více provozoven.

“Aktuálně je do projektu zapojeno 17 darujících subjektů a 13 charitativních organizací.”

Je projekt Zachraň oběd jediným projektem vašich CSR aktivit?

Zachraň jídlo je naše druhá aktivita v této oblasti. Jako první jsme před dvěma lety zahájili podporu klubu svobodných matek, kde pomáháme rodičům a jejich dětem. 

Aplikaci Zachraň oběd jsme společně dokončili a nedávno spustili, co byste jí popřál?

Přeji jí úspěch, ať se jí daří minimálně tak dobře, jako našim komerčním aplikacím. Doufám, že přiláká více provozoven, které budou chtít tento skvělý projekt podpořit. Držím také palce celému týmu, aby dokázal naplnit očekávání, se kterými do toho šli, a aby udrželi zápal pro dobrou věc.

Přečti si taky